عکاسی لایف استایل چیست؟

عکاسی لایف استایل چیست؟

عکاسی یک هنر بسیار کاربردی است که در حال حاضر جهت تبلیغات آنلاین و آفلاین در بروشور ها، مجله ها و وب سایت ها و فضای مجازی از یک محصول کاربرد دارد. به خصوص در هنگام فروش محصولات عکاسی اهمیت زیادی پیدا می ‌کند. یکی از شاخه ‌های مهم عکاسی در این زمینه لایف استایل است، اگر برای شما هم این سوالات که عکاسی لایف استایل چیست؟ و یا چه نکاتی باید در حین عکاسی لایف استار رعایت شود؟ تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

 

عکاسی لایف استایل چیست؟

عکاسی لایف استایل سبکی از عکاسی است که هدف اصلی آن ثبت لحظات زندگی واقعی افراد می باشد، با استفاده از این روش عکاسی می ‌توان به روایت قصه واقعی انسان ها پرداخت که یک شیوه بسیار تاثیرگذار است.

با استفاده از شیوه عکاسی لایف استایل و ادغام آن با ژانرهای مختلف عکاسی می توان عکس های زیباتری را پدید آورد و با بخش‌های مختلف عکاسی مانند عکاسی طبیعت، عکاسی فشن و مدلینگ، عکاسی خیابانی و همچنین عکاسی عروسی و تولد سبب ایجاد جلوه های متفاوت از زندگی افراد می شود.

مهمترین نکته در مورد عکاسی لایف استایل این است که باید عکاسی در محیطی انجام شود که سوژه در آن کاملاً راحت است و ثبت لحظات خنده، گریه و به طور کلی عملکردهای روزانه به صورت واقعی باشد البته در این نوع عکاسی به هیچ عنوان صحنه طبیعی عکس ادیت و تغییر پیدا نمی کند؛ زیرا عکس ها برای یادگاری و آینده دور ثبت می شود که هر صحنه نشان‌ دهنده یک خاطره شیرین است.

عکاسی لایف استایل

کاربرد عکس های لایف استایل در تبلیغات

عکاسی لایف استایل یک سبک طبیعی و رئال است که در زمینه های مختلفی می توان از آن استفاده کرد، در حال حاضر با کمک این سبک از عکاسی بهتر می توان به معرفی محصول، خدمات و همچنین کاربرد محصولات اشاره نمود، به ‌دلیل باورپذیری خاصی که در این سبک از عکاسی قرار دارد مخاطب بهتر از عکس های تبلیغاتی از این شیوه استقبال می کند.

به طور حتم یک عکس خوب و باور پذیر می تواند اعتماد بیشتری در مخاطب ایجاد کرده و مخاطب را ترغیب می ‌کند تا به مقایسه محیط زندگی خود و محصول ارائه شده بپردازد.

از این سبک عکاسی برای تبلیغات مختلفی مانند پوشاک، زیورآلات، برندهای آرایشی و بهداشتی خاص و حتی برخی لوازم خانگی نیز استفاده می شود.

لایف استایل در تبلیغات

ایده عکاسی لایف استایل چگونه است؟

هرچه انتخاب سوژه و لوکیشن به زندگی عادی نزدیکتر باشد بهتر می‌توان اعتماد مخاطب را جذب کرد و البته انتخاب یک پس زمینه تاثیرگذار هم جزء فاکتورهای مهم می باشد.

در واقع ایده عکاسی لایف استایل نیز جزء ارکان اصلی عکس های تبلیغاتی محسوب می شود که برای این منظور باید یک سناریو از قبل تهیه شده و به خلق صحنه پردازی برای آن بپردازید، که در ایجاد فضا سازی باید جزئیات ریز مانند نور، بافت ها و غیره را مد نظر قرار داده و در پردازش ایده از آنها استفاده کنید.

نکات عکاسی لایف استایل

مهمترین نکات در عکاسی لایف استایل

می دانید که عکاسی لایف استایل یعنی ثبت لحظات روزانه و کارهای عادی به شکل هنرمندانه است و توجه به برخی از تکنیک های خاص مانند نورپردازی، دستکاری صحنه عکاسی و مواردی از این قبیل منجر به تولید عکس های زیبا می شود.

در اینجا به ذکر چند نکته مهم در عکاسی لایف استایل می پردازیم:

  • استفاده درست و به جا از تمامی موقعیت ‌های عکاسی و توجه کافی به زمان
  • ثبت لحظات قبل و بعد از عکس اصلی جهت ایجاد تصاویر متحرک
  • انتخاب نور مناسب و توانایی شناخت بهترین نور و نورپردازی حرفه ای
  • چیدمان درست و اصولی صحنه برای تاثیرگذار تر شدن عکس
  • قرار دادن تمامی جزئیات مهم در عکس
  • کمک کردن به سوژه جهت زیباتر و جذاب شدن عکس

هزینه عکاسی لایف استایل

مناسب ترین هزینه عکاسی لایف استایل

خوب است بدانید که مشخص کردن هزینه عکاسی لایف استایل با توجه به شرایط و عوامل مختلفی مانند تایم عکاسی، تعداد عکس ها، هزینه ایجاد فضا برای عکاسی و مهمتر از همه برخی مناسبت های خاص مانند یلدا، کریسمس، نوروز و انتخاب تم های خاص بر روی هزینه ها تاثیر می گذارد.

اما این تیم خدماتی تلاش می‌ کند تا با ارائه تمامی موارد گفته شده و بلکه فراتر از آن به صورت کاملاً حرفه ای با دریافت مناسب ترین هزینه ها خدمات خود را در مناطق مختلف تهران ارائه دهد.

 

نتیجه گیری

دریافتیم که در سال ‌های اخیر از تاثیرگذارترین ژانرهای عکاسی تبلیغاتی استفاده از سبک لایف استایل است، به همین جهت از این شیوه در کسب و کارهای نوپا و برخی کسب و کارهای قوی استفاده زیادی می شود و جهت ثبت عکس‌های بهتر نیاز به تجهیزات مناسب و تسلط کافی به فضا می باشد.