عکاسی نوزاد و کودک

Image
Image
Image

عکاسی نوزاد چیست؟

عکاسی نوزاد یکی از جلوه های بارز عشق به هنر و خلاقیت در این عرصه به شمار می رود. هر چند نباید از این نکته غافل شویم که جزئیات و نکات کلیدی مهمی در این زمینه باید رعایت شوند. در واقع عکاسان حرفه ای با رعایت این نکات می توانند در مدت زمان کوتاهی راه ترقی و دستیابی به تخصص و رموز عکاسی نوزاد را کشف کنند. فراموش نکنید شما در مقام یک عکاس تنها نیستید و اگر در این زمینه دچار کم کاری یا ساده پردازی شوید به راحتی میدان را به دیگر رقبا واگذار کرده اید. ما در این مطلب سعی کرده ایم تا با گردآوری برخی نکات و ظرایف کار عکاسی نوزاد شما را با این هنر خاص و استثنایی بیشتر آشنا کنیم. بنابراین اگر در جستجوی مطلب جامع و مفیدی در این زمینه هستید سعی کنید که تا پایان این مطلب با ما همراه باشید و سایر علاقه مندان به عکاسی نوزاد را نیز در لذت خواندن این مطلب سهیم سازید.
Image

گام نخست در عکاسی نوزاد


زمانی که از گام نخست در عکاسی نوزاد سخن به میان می آوریم لزوما نباید ذهن شما معطوف به امکانات موجود شود. شاید مهمترین نکته ای که باید آن را به خاطر بسپارید آمادگی عکاس و نیز داشتن روحیه لازم در این شرایط است. بدین منظور مشتریان و والدینی که تمایل دارند تا عکس های زیبایی را از تولد نخستین فرزندشان به یادگار داشته باشند همواره ترجیح می دهند تا به بهترین آتلیه عکاسی نوزاد که تجارب و رزومه درخشانی دارند مراجعه کنند. با این وجود جستجو و پیدا کردن آتلیه معتبری که در آن خدمات تخصصی عکاسی نوزاد در بهترین شکل ممکن ارائه شود مستلزم شناخت و استفاده از تجارب دیگران است. در بسیاری موارد مراجعه حضوری شما به آتلیه عکاسی نوزاد و بازدید از محل نیز می تواند شما را در تعیین محل عکسبرداری برای فرزندتان از شک و تردید رهایی بخشد. یک جستجوی ساده در اینترنت نیز می تواند بسیاری از عکاسان و آتلیه های معتبری که در آنها خدمات عکاسی نوزاد ارائه می شود را نیز به شما معرفی کند. همچنین نکته دیگری که عکاسان باید به خاطر بسپارند استفاده از تجهیزات و امکانات ارتقا یافته و آشنایی با فناوری های موجود در این زمینه است. در واقع تجربیات و دانش عکاس در این زمینه باید با تکنولوژی و تجهیزات مورد نیاز در این حوزه ترکیب شود تا بتواند یک عکس زیبا را از نخستین تجربه مادرانگی یا پدر شدن زوج های جوان و سایر والدین را به تصویر بکشد.
Image

این نکات را در عکاسی نوزاد به خاطر بسپارید


این نکات را در عکاسی نوزاد به خاطر بسپارید
فوت و فن عکاسی نوزاد آمیخته با مهارت و خلاقیت است. این تجهیزات و امکانات نیست که به تنهایی می تواند عکسی جاودانه را از نوزاد شما ثبت کند. در واقع در کنار تمام امکانات و امکاناتی که یک عکاس در این زمینه لازم دارد بهتر است تا نکاتی را نیز به خاطر بسپارد که در نهایت می تواند موفقیت کار خودش را در این زمینه به نوعی تثبیت کند. این نکات عبارتند از:

برقراری ارتباط با نوزاد
به منظور گرفتن پرتره مناسب از نوزاد حالت های مختلف و ژست های گوناگونی را که یک نوزاد ممکن است به طور ناگهانی بگیرد را با سرعت عمل خودتان شکار کنید. بسیاری از عکس های ماندگار و درخشان از بین همین لحظات آنی و ناگهانی ثبت شده اند و توانسته اند منظره زیبایی را از زیباترین جلوه نعمت الهی یعنی نعمت فرزند در ذهن آدمی ثبت کنند. شاید تصور کنید بهتر است نوزاد خمیازه بکشد یا با چشمان باز به لنز دوربین شما خیره بماند. تحت هر شرایطی این لحظات را از دست ندهید. یکی دیگر از راه های برقرای ارتباط با نوزاد و خلق یک عکاسی نوزاد موفقیت آمیز گفتگو با نوزاد است. با او صمیمانه حرف بزنید. خواهید دید که می توانید با کمی تمرکز چیزی را که لازم دارید به دست بیاورید. این همان لحظه و بزنگاه اصلی در عکاسی نوزاد است.

زاویه گیری مناسب برای عکاسی نوزاد
بدین معنی که از نقاط و زوایای مختلف سعی کنید نوزاد را در کادر و قاب دوربینتان قرار دهید. شاید لازم باشد این کار را چندین مرتبه انجام دهید. در عکاسی نوزاد صبر و سرعت عمل حرف اول را می زنند. هم باید صبور باشید و هم به موقع دست به کار شوید. نیم رخ نوزاد یا سه رخ بودن او و قرار گرفتن در سایه روشن یا در نور مستقیم می توانید عکس زیبا و جذابی را در قاب دوربین شما ثبت و ضبط کند. به خاطر داشته باشید زمانی که با قلق گیری مناسب دوربین نوزاد را در حالت ها و زوایای مختلف ارزیابی می کنید از دست زدن به آنان خودداری کنید. در واقع بهتر است تحت هر شرایطی تماس با نوزادان و عکاسی نوزاد با توجه به حساسیت ویژه ای که نوزادان دارند با رعایت نکات بهداشتی انجام شود.

عکاسی نوزاد با والدین یا بدون والدین
شما می توانید به سفارش والدین یک آلبوم برای آنها ترتیب دهید. در مواردی هم که والدین از این قضیه اطلاعی ندارند می توانید این پیشنهاد را با آنها در میان بگذارید. اگر قبل از انجام عکاسی با شما مشاوره داشته اند می توانید از انها بخواهید که در روز عکاسی با لباس هایی که رنگ آنها را شما تعیین می کنید در آتلیه حضور پیدا کنند. همچنین رنگ لباس نوزاد را به آنها یادآوری کنید. بهتر است در زمان عکاسی نوزاد تنوع و طیف رنگ های شاد یا ملایم در کار دیده شود. همچنین شما می توانید عکس های مختلفی را به همراه والدین یا به صورت تکی از نوزاد بگیرید. خوشبختانه امروزه می توان قبل از تهیه آلبوم عکس ها را به والدین نشان دهید و مواردی را که باب میل آنها نیست از آلبوم ها و مجموعه هایی که ترتیب داده اید به راحتی حذف کنید.
Image
Image

منصفانه بودن قیمت عکاسی نوزاد


این هم یکی از شروط اصلی و نکاتی است که باید یک عکاس حرفه ای رعایت کند. داشتن مجوز و تعرفه های مصوب به منظور فعالیت و همچنین مناسب بودن هزینه عکاسی نوزاد می تواند در جذب بیشتر مشتریان به شما یاری برساند. قیمت عکاسی نوزاد تابع شرایطی از قبیل کیفیت کار و چاپ عکس و نیز ابعاد عکس مربوطه است. در مواردی که والدین تمایل دارند تا آلبوم هایی ای تعداد بیشتری را در اختیار داشته باشند شما می توانید تخفیفات لازم را برای آنها اعمال کنید. عکاسی حرفه ای نوزاد بدین معنی نیست که شما بیشترین قیمت را برای عکس ها طلب کنید ولی کیفیت کار پایین تر از حد تصور باشد. همچنان که عکاسی نوزاد ارزان قیمت هم لزوما به معنای بی کیفیت نبودن آن نیست ولی بهترین راه این است تا در کنار رعایت اصل مشتری مداری در آتلیه تخصصی عکاسی نوزاد قیمت های مناسب و مصوب را دریافت نمایید.
Image