تکنیک های عکاسی در طبیعت

axasi-tabiat-2 عکاسی در طبیعت

عکاسی از طبیعت ممکن است برای خیلی از افراد حرفه‌ای و تازه کار وسوسه کننده باشد و تمایل داشته باشند تا به ثبت لحظات خود در طبیعت بپردازند، داشتن توانایی برای عکاسی در طبیعت به عنوان یک گام برای پیشرفت محسوب می شود. از آنجا که عکاسی در طبیعت هم برای عکاسان حرفه‌ای و هم افراد آماتور جذاب است. خوب است تا با اصول عکاسی طبیعت به طور کامل آشنا شده تا این کار برای شما بسیار لذت بخش شود. تعریف عکاسی طبیعت به طور کلی به چه معناست؟ تکنیک های عکاسی در طبیعت چگونه است؟ آیا تمایل دارید ترفند عکاسی در طبیعت را بیاموزید؟ برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنا شدن با اصول عکاسی از طبیعت و ادامه این مقاله همراه ما باشید. 

 عکاسی طبیعت به چه معناست؟

تعریف عکاسی طبیعت به این صورت است که ثبت زندگی وحوش، مناظر طبیعی، گیاهان و تصاویری از بافت های طبیعی را می گویند، طور کلی تصاویر طبیعت دربرگیرنده موضوعات زیادی است که هر کدام از این موضوعات تبدیل به یک دنیای جدید می گردد.
با توجه به موضوعات مختلفی که در طبیعت وجود دارد عکاسی از هر موضوع نیازمند لوازم خاص می باشد؛ به طور مثال عکاسی از حیوانات و دنیای وحش نیاز به داشتن لنز تله و همچنین بردباری و شکیبایی است زیرا عکاسی از حیوانات باید از فاصله دور انجام شود.

به طور کلی مستند بودن عکس ‌طبیعت جزء اولین شروطی است که باید در هنگام ثبت عکس ها به آنها توجه داشته باشید، مهمترین نکته در این ژانر از عکاسی امکان ثبت عکس های مختلف در هر زمان و هر فصلی از سال است، زیرا در هر برهه زمانی طبیعت دارای مناظر باشکوه و خاص می باشد. 

 شناخت اصول عکاسی طبیعت و آشنایی بیشتر با تکنیک های خاص عکاسی

اگر در گروه افرادی هستید که فکر می کنند عکاسی در طبیعت بسیار سخت و چالش برانگیز است، قصد داریم در این مطلب به شما اصول عکاسی طبیعت و مهمترین تکنیک های عکاسی در طبیعت را بیاموزیم تا بتوانید با به کارگیری آنها عکس هایی با چشم اندازهای وسیع و زیبا ثبت کنید.
چند مورد از تکنیک های بی نظیر عکاسی در طبیعت عبارتند از:
• استفاده از نور پردازی های غیر معمول
استفاده از نور پس زمینه امکان ایجاد عکس های بسیار متفاوت با افکت های جالب را به وجود می آورد؛ به طور مثال برخی از مرزهای سوژه را نرم کرده و با پس زمینه ادغام می کند به طور کلی نور بک لایت می تواند تصاویر جذابی را در عکس به وجود بیاورد که بی شک به خلاقیت و مهارت شما ارتباط پیدا می کند.
• به کار بردن زاویه های عجیب و غریب
پیدا کردن زاویه های خاص و متفاوت و ثبت عکس ها از این زاویه ها را تکنیک های کلاسیک عکاسی می گویند، همچنین هم سطح قرار گرفتن با سوژه و عکاسی باعث ارتباط بهتر عکاس و سوژه می ‌شود و ایجاد صمیمیت در عکاسی از طبیعت را به دنبال دارد.

• استفاده از تکنیک های خلاقانه برای ثبت سوژه
استفاده از تکنیک‌های مختلف در ژانرهای دیگر و به کار بردن آنها در طبیعت می‌تواند یک راه مناسب برای تکنیک های خلاقانه باشد، مانند تغییر دادن سرعت شاتر و یا باز کردن لنز دوربین و چرخاندن آن در زوایای مختلف و پیدا کردن افکت های جالب در عکس و بسیاری از راه های دیگر وجود دارد که موجب ثبت عکس های خاص می ‌شود.
• عکاسی از سوژه ها به صورت انتزاعی

عکاسی انتزاعی دید به هر چیزی متفاوت از آن چیزی است که در واقعیت وجود دارد، موجب می شود که بیننده برای درک مفهوم عکس به فکر فرو رفته و ارتباط بیشتری با عکس برقرار کند. البته عکاسی انتزاعی یکی از چالش برانگیزترین سبک های عکاسی است که نیاز به مهارت های خاص دارد. 

تاثیر لنز دوربین در عکاسی در طبیعت 

 گاهی اوقات برای رسیدن به یک دید جدید در عکاسی نیاز است که لنز دوربین را عوض کنید، خوب است به این نکته توجه داشته باشید که لنزها و ویژگی های آنها در ثبت عکس و نتایج نهایی تاثیرات زیادی به دنبال دارند. برای به وجود آوردن کیفیت بالاتر در عکس ها سعی کنید که از لنزهای مختلف استفاده کنید زیرا برخی از لنزها دید خلاقانه شما را بیشتر کرده و موجب می شود تا با تصاویر ارتباط بهتری برقرار کنید، استفاده از لنزهایی که منظره وسیع ‌تری را ثبت کنند برای ثبت طبیعت و منظره و پس زمینه بسیار مهم است، به طور کلی فراگیری اصول عکاسی طبیعت به شما کمک می کند تا بهترین عکس ها را ثبت کنید.

به کارگیری چند ترفند عکاسی در طبیعت 

ترفندهای خاصی وجود دارد که در صورت آشنا بودن با آنها می توانید عکس های بهتری را ثبت کنید با توجه به این ترفندها می ‌توانید در مکان ‌ها و موقعیت‌ هایی که اصلا تصور یافتن سوژه برای عکاسی را نداشتید نیز سوژه ها و مناظر جدید کشف کرده و عکس های خاص از آنها بگیرید.
در اینجا چند ترفند عکاسی در طبیعت که بسیار خاص هستند را ذکر می کنیم:
• نوردهی طولانی در مکان های غیر عادی استفاده از نوردهی طولانی برای مواردی که در حال حرکت هستند و همچنین سوژه‌هایی که در باد حرکت می ‌کنند مانند شاخ و برگ های یک درخت با تنه ثابت منجر به ثبت خلق تصاویر زیبا می شود.
• حرکت دادن دوربین هنگام عکس گرفتن گاهی اوقات دور زدن قوانین منجر به خلق تصاویری بسیار زیبا می شود و برای عکاسی از طبیعت خوب است گاهی اوقات دوربین را به سمت بالا و پایین در بین مناظر مختلف حرکت داد تا با شکار یک منظره زیبا آن را ثبت کرد.

• زوم کردن لنز دوربین، تغییر فاصله کانونی در روزهای طولانی زمان و فرصت بهتری به شما می دهد تا بتوانید بر روی جزئیات خاص زوم کنید تا یک عکس با جلوه تصویری در هم تنیده را ثبت نمایید. 

بهترین مرکز ارائه دهنده خدمات عکاسی در طبیعت 

 یافتن مراکزی که به اصول عکاسی طبیعت به شکل کامل آشنایی داشته باشند و بدانند که چه خدماتی را باید در این مکان ها ارائه دهند منجر به ثبت لحظات به یاد ماندنی می شود.

این مجموعه سعی می ‌کند تا بهترین خدمات عکاسی در طبیعت را برای همه افراد در مناطق مختلف شهر تهران ارائه دهند امکان ارائه کلیه خدمات مربوط به عکس های تخصصی در زمینه اداری و تجاری، ورزشی، مناظر و رویدادهای خاص به طور کاملا حرفه‌ ای در فضای باز و طبیعت ثبت کند.
برای ثبت لحظات خود در مراسمات مختلف مانند نوروز، کریسمس، یلدا، عکاسی از فارغ التحصیلی و جشن های مختلفی که امکان برگزاری آنها در طبیعت است می توانید از نیروهای حرفه ای و مجرب ما کمک بگیرید.

نتیجه گیری: 

 عکاسی از طبیعت یکی از سخت ‌ترین بخش ‌های این حرفه محسوب می ‌شود که در صورت یادگیری تمامی اصول و ترفندهای آن امکان ثبت عکس های خاص وجود دارد. مهمترین مسئله در این زمینه انتخاب افراد متبحر و داشتن ابزارهای حرفه ای است که موجب به وجود آمدن بهترین نتایج می شود. نکته مهم که در ثبت عکس از طبیعت باید به آن توجه داشته باشید این است که هر عکسی داستان بی‌نظیر خود را دارد و در هنگام عکاسی نباید دچار استرس شوید، بلکه تنها به توصیه های گفته شده توجه کنید و مطمئن باشید که روز به روز پیشرفت خواهید کرد.

عکاسی فاین آرت چیست؟
آشنایی با انواع عکاسی مستند

مطالب مرتبط

 

نظرات

اولين کسي باشيد که نظر ارسال ميکند
Already Registered? Login Here
مهمان
جمعه, 08 بهمن 1400
If you'd like to register, please fill in the username, password and name fields.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://photographing.ir/