همه چیز درباره عکاسی از غذا

axasi-ghaza عکاسی از غذا

 عکاسی از غذا در حال حاضر یک حرفه‌ بسیار پول ساز محسوب می ‌شود که به بسیاری از صنایع غذایی می تواند کمک کند. در صورت آشنا بودن با تمامی قواعد و اصول عکاسی، امکان تبلیغ بهتر محصولات مختلف غذایی وجود دارد. جهت آشنایی بیشتر با این حرفه و اهمیت آن در تبلیغات تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

 اهمیت عکاسی از غذا در تبلیغات

 در حال حاضر با گسترش تکنولوژی و همچنین افزایش روز افزون ارتباطات در فضای مجازی به طور مرتب با تصاویر غذاهای خوش مزه و لذیذ مواجه می ‌شویم در صورتی که عکاسی از غذا به درستی صورت بگیرد تاثیر آن بر بیننده بسیار بیشتر از هزاران جمله خاص و تست محصولات غذایی است.

در حال حاضر عکاسی های تبلیغاتی یکی از مهمترین حرفه ها در عکاسی تبدیل شده و موارد مختلفی مانند نوشیدنی ‌ها و غذاهای لذیذ ایرانی، غذاهای بین المللی، فست فودها، شیرینی و شکلات و بسیاری از موارد دیگر را می توان با گرفتن عکس های درست به دیگران معرفی کرد.

Enter your text here ...

 مهمترین مزایای عکاسی تبلیغاتی غذا

همان طور که گفتیم با ثبت یک عکس خاص می ‌توان محصول غذایی جدید و یا یک منوی رستوران را به خوبی به بیننده معرفی کرد، به طور کلی مزایای عکاسی از غذا بدین صورت است که:
• بیننده را ترغیب به تهیه و سفارش غذا می کند.
• موجب ارتباط بیشتر بین غذا و مشتری می گردد.
• صاحبان مواد غذایی می توانند با مشتری ارتباط بهتری پیدا کنند.
• موجب افزایش کسب و کار صاحبان عکس تبلیغاتی می گردد.

• می توانید رستوران، کافه، هتل و یا محصول خود را به یک برند معروف تبدیل کنید. 

 برترین ترفندهای عکاسی از غذا

ممکن است در بسیاری از مواقع برخی از مشکلات و یا اشتباهات وجود داشته باشد که از کیفیت عکس تبلیغاتی بکاهد و عکاس نتواند به درستی هویت واقعی غذا را نمایش دهد در صورتی که از ترفندهای خاص عکاسی غذا استفاده کنید می توانید بهترین عکس ها را ثبت نمایید، که منجر به دیده شدن بهتر تبلیغ و فروش بیشتر می گردد.

برترین فاکتورها و ترفند های عکاسی از غذا شامل موارد ذیل است: 

 • نور

نور یکی از فاکتورهای بسیار مهم در همه عکاسی ها است، اما در عکاسی تبلیغاتی غذا اهمیت بیشتری دارد، که با دو شیوه طبیعی و یا استفاده از پروژکتور می توان نور مناسب را تامین کرد.
• تجهیزات
داشتن تجهیزات مناسب مانند دوربین، لنز مخصوص و همچنین سه پایه کمک زیادی به ثبت عکس ‌های حرفه‌ای می کند؛ اما آشنایی با تکنیک های مهم در عکاسی غذا و همچنین توانایی استفاده از این تجهیزات و لوازم یک هنر مهم است.

• تزیین غذا
از مهمترین ترفندهای عکاسی تزیین غذا به درستی است؛ در صورتی که ظاهر جذابی داشته باشد هر بیننده را وسوسه می کند.
• فوکوس مناسب
همه لنزها حداقل فاصله برای فوکوس را دارند و استفاده از این تکنیک می تواند به ثبت عکس های شفاف و کاملا درخشنده کمک نماید، یکی از بهترین ترفندهای عکاسی از غذا است.
• زاویه دید
انتخاب یک زاویه مناسب جهت عکاسی با توجه به نوع غذا تاثیر زیادی در خلق یک عکس با المان های خاص می گردد.
• ترکیب بندی درست
ترکیب بندی در عکاسی تقریباً یک هنر است که لازم است جهت رعایت آن مهارت های لازم را از قبل فرا بگیرید؛ زیرا با ترکیب بندی درست می توانید تصمیم بگیرید برخی از المان ها را به صحنه اضافه و یا برخی را حذف کنید و همچنین در انتخاب رنگ پس زمینه نیز با مهارت بیشتری عمل می کنید.

 ارائه مناسب ترین تعرفه عکاسی از غذا

 این رشته مهم عکاسی در حال حاضر با گسترش فضای مجازی به موفقیت ‌های زیادی دست پیدا کرده است و در این حوزه رقبای زیادی وجود دارد به همین جهت دسترسی به مناسب ترین تعرفه عکاسی از غذا برای اغلب مشتریان اهمیت دارد.

به طور کلی مشخص کردن تعرفه عکاسی غذا به سادگی امکان پذیر نیست و به عوامل مختلفی از جمله نوع غذا، سرد یا گرم بودن، پخته یا خام بودن، جامد یا مایع بودن و بسیاری از موارد دیگر بستگی پیدا می کند، همچنین عکاسی از نوشیدنی ها نیز تعرفه های خاص خود را دارد.
هر حوزه غذایی نیاز است که از تکنیک های عکاسی خاص استفاده شود به همین جهت، دادن یک تعرفه یکسان کار درستی نیست، اما تیم حرفه ‌ای ما با ارائه مناسب ترین تعرفه ‌ها در کنار خدمات کاملاً خاص و منحصر به فرد سعی دارد تا در بین رقبای خود بهترین باشد.
با داشتن عکاسان کاملا معتبر در زمینه ثبت عکس از غذا و امکان ارائه خدمات در مناطق مختلف تهران برای نمایش دادن برند شما به بهترین شکل و کمک به کسب و کارتان آماده هستیم.

 جمع بندی

 عکاسی از مواد خوراکی یکی از مشاغل سرگرم کننده و در عین حال مهم است که در صورت ثبت عکس‌ های مناسب می توانید به معرفی بهتر محصول بپردازید و در عین سادگی یک حرفه دشوار محسوب می شود. توجه داشته باشید که پیش بردن سبک خاص خودتان در عکاسی از غذاها و همچنین ثبت تصاویر روشن یا کلوزآپ کمک می کند تا مخاطب شما بهتر با عکس ها ارتباط برقرار نماید. همچنین استفاده از تجربیات دیگران و توجه به عکس‌ های ثبت شده موفق قبلی می تواند یک راهنمای بزرگ برای شما باشد.

قواعد و اصول عکاسی معماری و بنا
عکاسی از حیوانات خانگی

مطالب مرتبط

 

نظرات

اولين کسي باشيد که نظر ارسال ميکند
Already Registered? Login Here
مهمان
جمعه, 08 بهمن 1400
If you'd like to register, please fill in the username, password and name fields.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://photographing.ir/