عکاسی بارداری چیست؟

عکاسی بارداری در واقع یکی از زیباترین جلوه هایی است که می تواند خاطرات یک مادر را ثبت کند. برای این کار انگیزه ها و دلایل مختلفی از جانب بانوان وجود دارد. شاید همین تصاویر زیبا می تواند در نوع خود اوج هنر و خلاقیت عکاسی در این دوران را به نمایش بگذارد. شاید بسیاری از مادران در آینده در حسرت روزی باشند که چرا عکس زیبایی از آن روز به یاد ماندنی ندارند. در اینجا می توان نقش هنر عکاسی بارداری را بیشتر احساس کرد. فرقی نمی کند شما خواه در فضای باز یا در فضای بسته از قبیل آتلیه عکاسی بارداری به این کار بپردازید لازم است تا از اصول خاصی در این زمینه پیروی کنید. فراموش نکنید صرفا عکس گرفتن و عکاسی بارداری ارزان قیمت و بی کیفیت نه تنها نمی تواند در رزومه و سوابق کاری شما موثر واقع شود بلکه در درازمدت حتی می تواند موجب از دست رفتن مشتریان شما شود. در ادامه با مهمترین مواردی که لازم است شما هم در آتلیه بارداری و هم در فضای بیرونی انجام دهید تا موفق به ثبت لحظاتی ماندگار برای یک مادر شوید بیشتر آشنا خواهید شد. به همین دلیل از شما می خواهیم که به منظور آشنایی با قواعد عکاسی بارداری و شرایط آن حتما تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.
Image

نکاتی که در عکاسی بارداری باید رعایت کنید

شما در عکاسی بارداری لازم است تا با تسلط و مهارت های ویژه ای که در این زمینه کسب کرده اید سراغ دوربین و تصاویر ماندگار آن بروید. بنابراین یک عکاس باید به آن درجه از مهارت و تبحر رسیده باشد که بتواند لوکیشن ها و فضاهای ناب و خلاقیت را در کار خودش دخیل کند. برخی از مهمترین نکاتی که در این زمینه لازم است رعایت کنید تا حاصل کار درست همان چیزی باشد که شما در مقام یک عکاس انتظار دارید عبارتند از:
• در اختیار داشتن امکانات و تجهیزات لازم در زمینه عکاسی بارداری
• بهره گیری از ایده های خلاقانه و توجه به جزئیات موثر در این زمینه
• استفاده از رنگ بندی محیط و پس زمینه جذاب در عکاسی بارداری
• داشتن مجوزهای لازم و آتلیه تخصصی بارداری
• منصفانه بودن قیمت عکاسی بارداری
در ادامه بیشتر به بررسی هر یک از موارد فوق و نقش آن در عکاسی بارداری خواهیم پرداخت.
Image
Image

در اختیار داشتن امکانات و تجهیزات لازم در زمینه عکاسی بارداری

شاید در نگاه اولی اینطور به نظر برسد که یک عکاسی بارداری موفق را می توان با داشتن حداقل یک دوربین نسبتا مجهز هم انجام داد. ولی در عمل هر یک از امکانات و تجهیزات عکاسی در این زمینه می تواند موثر و مفید واقع شود. داشتن سایبان و نورتاب یا پروژکتورهای مناسب و بهره گیری از دوربین های مجهز به ثبت یک عکس خاطره انگیز و زیبا کمک می کند. در واقع ابزار و لوازمی که شما در این زمینه لازم دارید می تواند به یاری شما بشتابد تا در لحظه مناسب تصویری جذاب و کاملا حرفه ای ثبت شود.

بهره گیری از ایده های خلاقانه و توجه به جزئیات موثر در این زمینه

در عکاسی بارداری دادن یک چتر کوچک به دست مادر و استفاده از یک پوشش و لباس عالی می تواند فضایی کاملا رمانتیک و جذاب را خلق کند. استفاده از زوایای مختلف دوربین و خلق فضاهای ناب و جذاب می تواند موفقیت عکاسی بارداری شما را  تا حدود زیادی تضمین کند. شاید از نظر شما بهترین عکاسی بارداری زمانی میسر است که موقعیت آن فراهم شود. ولی فراموش نکنید معمولا شما باید در مدت زمان کوتاهی این فرصت را پیدا کنید و از آن استفاده کنید. بسیاری از مادران باردار دوست دارند تا جزئیات شکمشان و برجستگی آن را در عکسشان به وضوح ببینند. این همان نکته ای است که لازم است تا شما نیز به این جزئیات که شاید از نظر شما چندان قابل اهمیت نباشد توجه کنید.
Image

استفاده از رنگ بندی محیط و پس زمینه جذاب در عکاسی بارداری

رنگ های شاد و گرم می توانند تصور دیگری از دوران بارداری را به مادران انتقال دهند. رنگ بندی طبیعی و بهره مندی از مظاهر طبیعی می تواند شما را در عکاسی حرفه ای بارداری به یک عکاس مسلط و متبحر تبدیل کند. استفاده از رنگ و نیز اشکال و مفاهیم یا تصاویر فانتزی در عکاسی بارداری می تواند دستاویز خوبی برای خلق یک تصویر زیبا و جذاب در قاب خاطره های مادران باردار تلقی شود.
Image

داشتن مجوزهای لازم و آتلیه تخصصی بارداری

برای این که بتوانید خدمات تخصصی عکاسی بارداری را منطبق با هنجارها و قوانین موجود انجام دهید لازم است تا در این مزینه گواهینامه ها و دوره های مختلفی را طی کنید. بدین معنی که این کار ضمن کسب تجربیات ارزشمند و کسب آموزش های لازم می تواند شما را در اخذ مجوز فعالیت لازم در این زمینه نیز یاری برساند. مطمئن باشید این نکته برای اغلب مشتریان مهم است. آنها تمایلی ندارند حتی اگر آتلیه شما به عنوان بهترین آتلیه عکاسی بارداری مطرح شود ولی فاقد وجاهت قانونی باشد سراغ شما بیایند. بنابراین داشتن مجوز فعالیت از اهمیت بسزایی در این زمینه برخوردار است.
Image

منصفانه بودن قیمت عکاسی بارداری

عکاسی تخصصی بارداری بدین معنی نیست که شما با ارائه خدمات در این زمینه به هر قیمتی می توانید عکاسی کنید. در واقع این کار مستلزم پیروی از دستورالعمل ها و داشتن تعرفه های مصوب است. بنابراین خدمات تخصصی عکاسی بارداری زمانی می تواند جلوه بارزتری پیدا کند و حتی زمینه را برای مطرح شدن آتلیه تخصصی بارداری مختص شما فراهم کند که هزینه عکاسی بارداری شما معقول و منصفانه باشد. برای بهره گیری از بهترین قیمت عکاسی بارداری می توانید از چندین روش استفاده کنید. مشاوره با کسانی که از خدمات این آتلیه ها استفاده کرده اند و همچنین جستجوی اینترنتی نیز یکی از راه هایی است که میتواند شما را در شناسایی این مراکز یاری دهد. بهترین آتلیه عکاسی بارداری زمانی می تواند برازنده آتلیه شما باشد که هم از حیث هزینه های موجود و هم از نظر کیفیت کار بتواند با سایر آتلیه ها و مراکز موجود رقابت سازنده ای داشته باشد. اگر می خواهید شما هم در خاطره بازی یک مادر با دوران بارداریش در آینده سهمی داشته باشید تصویری زیبا را از او خلق کنید.
Image