آشنایی با عکاسی تبلیغاتی

axasi-tablighati عکاسی تبلیغاتی

 عکاسی جزء عناصر مهم در موفقیت برندها و محصولات مختلف به شمار می آید، عکاسی تبلیغاتی یک شاخه ای از عکاسی است که کمک می کند عکاس با استفاده از نورپردازی ماهرانه به نمایش دقیق، واضح و موثر از ظاهر محصول موردنظر بپردازد. هر عکسی که در زمینه تبلیغ و یا فروش محصول خاصی گرفته می شود جزء عکاسی تبلیغاتی است.

در عکاسی تبلیغاتی در صورت ایجاد ایده های موثر برای جذب بیننده باید از تکنیک های کاملا تجربی استفاده کرد تا بتوان بر اساس اطلاعات ظاهری، محصول مورد نظر را به مشتری شناساند. در ادامه این مطلب همراه ما باشید زیرا قصد داریم تا در مورد تاریخچه عکاسی تبلیغاتی، قیمت عکاسی تبلیغاتی و عوامل موثر بر آن اطلاعات تکمیلی ارائه دهیم.

تاریخچه عکاسی تبلیغاتی در ایران و جهان 

تبلیغات تصویری بی شک از گذشته ‌های بسیار دور و انسان های اولیه شروع شده است که با ایجاد تصاویر بی نظیر بر روی غارها و سنگ نوشته ها نسبت به تبلیغ توانمندی های خود فعالیت می کردند، در حال حاضر با سرعت پیدا کردن فنون مختلف، تبلیغات نیز تغییرات چشمگیری داشته است.
با بررسی تاریخچه عکاسی تبلیغاتی در می یابیم که شروع رشد عکاسی تبلیغاتی در طی جنگ جهانی اول بود که صنایع تلاش کردند تا با تبلیغات محصول خود به صورت عکس آنها را به مشتریان بشناسانند و در پایان جنگ جهانی دوم سرعت ساخت تبلیغات و عکاسی تبلیغاتی بسیار افزایش پیدا کرد و به وجود آمدن امکانات جدید نقش تاثیرگذاری را در تسریع این پدیده داشتند.

در ایران در سال‌ های دهه ۶۰ تعداد افرادی که به عکاسی تبلیغاتی مشغول بودند کمتر از انگشتان یک دست بود و اغلب عکاسان به صورت تجربی این حرفه را فرا گرفته بودند و پس از پایان جنگ تحمیلی بازار تولید و تبلیغات افزایش بیشتری پیدا کرد و به همین جهت عکاسی تبلیغاتی نیز فعالیت های خود را گسترده تر کرده تا بتواند در رونق اقتصادی کشور نقش زیادی داشته باشد. 

آشنایی با عکاسی تبلیغاتی و تجهیزات مناسب آن

 عکاسی یک هنر بسیار جذاب و دوست داشتنی است که کاربردهای زیادی دارد، علاوه بر استفاده از عکاسی در بخش های عمومی جامعه از این هنر در زمینه تجارت و صنعت نیز استفاده می ‌شود. برخی تجارت ها در سطوح گسترده مانند کمپانی های بزرگ خودروسازی و برخی کارخانه های مواد غذایی و یا شرکت های داروسازی و غیره نیاز به استفاده از هنر عکاسی برای تبلیغات دارد.

در واقع هدف از عکاسی تبلیغاتی خلق یک تصویر چشمگیر و ترغیب مخاطب برای خرید محصول یا استفاده از خدمات مختلف است. که عکاس تبلیغاتی با تحت کنترل قرار دادن روند تصویرسازی سعی دارد تا فانتزی ایده‌آل گرایانه در ذهن را تبدیل به یک تصویر واقعی کند و خلق عکس های خاص با توجه به خلاقیت و توانایی عکاس انجام می شود.

آشنایی با عکاسی تبلیغاتی کمک زیادی به صاحبان صنایع و برندهای معروف کرده است و به همه افراد توصیه می ‌شود تا از این هنر در زمینه تبلیغات خود استفاده‌های بیشتری ببرند.
مهمترین تجهیزاتی که در عکاسی تبلیغاتی لازم است عبارتند از:
• داشتن دوربین حرفه ‌ای جزء مهمترین تجهیزاتی است که برای خلق عکس های تبلیغاتی لازم است.
• مبحث نورپردازی کمک زیادی به جلوه و زیبایی کار دارد، انواع کیت های نور مانند بوم دستی، نور کالچر، فلاش متر، نورسنج و انواع نور ثابت در این راستا به عکاس کمک می کند.
• وجود سه پایه عکاسی به عکاسان کمک می‌کند تا به آسودگی دوربین و منبع نور خود را جابجا کند و مطابق زاویه و مکان آنها را تنظیم نمایند.
• فلاش عکاسی به منظره ایجاد نورهای با شدت های متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد، و انواع مختلفی از فلاش چتری، فلاش پرتابل و فلش الکتریکی در حال حاضر مورد استفاده عکاسان است.
• تجهیزات مختلفی مانند خیمه عکاسی، انواع رفلکتور و بسیاری از تجهیزات دیگر نیز وجود دارد.

نکات مهم در عکاسی تبلیغاتی 

 در عکاسی تبلیغاتی رعایت برخی از نکات مهم می ‌تواند کمک زیادی به بالاتر بردن کیفیت کار نهایی داشته باشد که در اینجا برخی از آنها را بررسی می‌ کنیم:

ترکیب بندی
توانایی ارتباط دادن بین خطوط الگو، اشکال و فضا برای ایجاد یک تصویر قدرتمند و تاثیرگذار را ترکیب بندی می گویند که این ترکیب بندی به اندازه همه ابعاد تکنیکی عکاسی مهم است.
مشخص کردن استراتژی
عکاس باید بتواند هدف خود را از تولید عکس کاملا مشخص کند و این در تصویر و نمایش آن اهمیت زیادی پیدا می ‌کند که باید به صورت دقیق مشخص گردد.
عمق میدان
عمق میدان مطابق با انتظارات مشتری، هدف عکس و شناخت کامل موضوع باید مشخص گردد، با استفاده از نورپردازی صحیح می توان عمق میدان را تاثیرگذارتر کرد.
استفاده درست از سایه
گاهی اوقات لازم است تا در عکاسی تبلیغاتی از سایه ها استفاده شود و هیچ قانونی مبنی بر ممنوعیت استفاده از سایه و یا استفاده کردن از آن وجود ندارد، عکاس باید مطابق با هدف از سایه ها بهترین نحوه استفاده را ببرد.

 ارائه لیست قیمت عکاسی تبلیغاتی مقرون به صرفه

در حال حاضر تلفیق هنر عکاسی با مهارت‌ های بازاریابی و فروش، جایگاه ویژه ‌ای را در صنعت تبلیغات پیدا کرده و در صورتی که این رشته یک هنر است اما نقش تاثیر گذاری در سال های گذشته برای رشد کسب و کارهای مختلف داشته است.

در حال حاضر انواع مختلفی از تعرفه، هزینه های عکاسی وجود دارند که هر کدام خدمات خاصی را ارائه می دهد؛ عوامل مختلفی می تواند بر هزینه ‌های نهایی کار عکاسی تبلیغاتی تاثیر بگذارد مانند: مهارت عکاس، تعداد افراد فعال در تیم عکاسی، مدت‌ زمان پروژه، تجهیزاتی که در عکاسی مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین حجم کاری که از این گروه انتظار می رود؛ جز عواملی است که بر قیمت عکاسی تبلیغاتی تاثیر می گذارد، البته باید گفت که حوزه عکاسی تبلیغاتی نیز می تواند بر قیمت نهایی تاثیرات خاصی داشته باشد.

این مجموعه با ارائه خدمات خود در کلیه مناطق مختلف شهر تهران و همچنین امکان ارائه لوکیشن ها در خارج از شهر تمامی سفارشات عکاسی تبلیغاتی شما را با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت انجام می دهد با بررسی پروژه های انجام شده در سایت می توانید به کیفیت خدمات ما پی ببرید.
استفاده از خدمات ارائه شده توسط این مجموعه مزیت‌ های زیادی برای کسب و کار شما به دنبال دارد؛ زیرا این مجموعه از تیم عکاسی حرفه ای در زمینه مارکتینگ و برندها استفاده می‌کند و مزیت هایی مانند: متمایز شدن برند شما از دیگر شرکت ‌ها، صرفه‌ جویی در هزینه‌ ها و افزایش قرارگیری در معرض دید مشتری و درک آسان و بهتر عکس توسط همه افراد جزء ویژگی کارهای ما محسوب می شود.

 نتیجه گیری

 در حال حاضر تبلیغات بصری گام های خود را بسیار محکم و استوار بر می دارد و با کمک گرفتن از این فن قوی در بخش های مختلف اقتصاد و حتی جوامع سیاسی نفوذ پیدا کرده و توانسته است تمامی بخش ها را زیر سلطه خود درآورد؛ به همین جهت تمامی محافل صنعتی و اقتصادی زیر نظر دوربین ها و لنزهای عکاسان می باشد. پس استفاده درست از این هنر می تواند کمک بسیار زیادی به رشد کسب و کارها و برند شدن محصولات داشته باشد. توجه داشته باشید که استفاده از یک تیم کاملاً خلاق و حرفه ای با داشتن تجهیزات مناسب و به روز که برای ثبت عکس های شما در هر مکان بدون ایجاد وقفه فعالیت می کند در رشد بهتر شما تاثیر دارد، قبل از انتخاب تیم عکاسی حتما نمونه کارهای آنها را مورد بررسی قرار دهید.

عکاسی صنعتی حرفه ای
فتومونتاژ چیست؟

مطالب مرتبط

 

نظرات

اولين کسي باشيد که نظر ارسال ميکند
Already Registered? Login Here
مهمان
جمعه, 08 بهمن 1400
If you'd like to register, please fill in the username, password and name fields.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://photographing.ir/